Przy okazji malowania mieszkania, wprowadź nowe trendy

Niewielki remoncik? Czemu przy okazji, nie wpuścić trochę modnego stylu do opatrzonego już wnętrza? Zamiast znów odmalowywać ściany na biało (choć to ciągle dobry bazowy kolor), może tym razem postawić na mocniejszy akcent? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi na temat modnych kolorów, aktualnych trendów wnętrzarskich i dodatków, które nadadzą świeżości Twojej aranżacji.

Modne kolory na ścianach

Najczęściej, poważnie nazywany remont domu lub mieszkania, sprowadza się do odmalowania ścian. Nic w tym złego, bo niewielkim nakładem pracy można odświeżyć wnętrze. Przy takiej okazji, warto postawić na jakiś modny kolor? Oczywiście biel, ubrana w odpowiednie dodatki, nadal jest trendy. Naturalnym kolorem, który również stanowi świetną bazę jest beż i jego odcienie. Jeśli zaś nie brak nam odwagi, innym nadal dość jasnym, ale szalenie modnym kolorem jest tzw. millennial pink. Takim nawiązaniem do pokolenia millennialsów, można całkowicie odmienić pomieszczenie, uzyskując modny tzw. total look. Z bardziej wyróżniających się kolorów, pozostają nadal w trendach: butelkowa zieleń, bordo oraz granat. Taki mocny akcent, wystarczy zastosować na jednej ze ścian w pomieszczeniu, by całkowicie je odmienić.

Ściany z fakturą to teraz hit

Gładkie wykończenie ścian jest nadal w porządku, zwłaszcza, jeśli wybierzemy któryś z powyżej zaproponowanych kolorów. Jednak prawdziwym hitem w aranżacji wnętrz są teraz efekty trójwymiarowe, a nawet połyskujące. Oczywiście, nie wszystkim taka ekstrawagancja przypadnie do gustu, ale warto choć delikatnie zaakcentować fakturę ściany w salonie czy sypialni. Bez wyszukanych rozwiązań, łagodny efekt 3D można uzyskać bardzo prosto, sięgając po odpowiednią farbę. W sklepie lub na stronach internetowych, szukajmy farby fakturowej lub strukturalnej. Jest to zazwyczaj preparat w formie proszku lub pasty, który należy zmieszać z wybraną przez nas farbą. Malujemy tradycyjnie wałkiem lub dla uzyskania ciekawszego efektu – pacą. Dodatkową fakturę uzyskuje się zwykle przy użyciu gąbki, a całość można utrwalić lakierem. Poza takimi farbami, dostępne są też inne dające ciekawy efekt 3D, np. imitujące tkaninę, zawierające drobinki brokatu czy piasku albo takie, które dają efekt spękań. Do każdego remontowanego pomieszczenia, można dobrać pasujący wariant.

Dobierz kilka modnych dodatków, które stworzą klimat

Skoro wnętrze mamy już modnie odmalowane i farba wyschła, czas pomyśleć o dodatkach. Dobór odpowiednich dekoracji, to świetny pomysł, żeby nadać pomieszczeniu nowy, atrakcyjny look. A przede wszystkim, nie trzeba od razu rujnować portfela. Jednym z modniejszych trendów jest powrót do natury. Pasujące do tego stylu będą przede wszystkim rośliny, zwłaszcza, gdy zamiast tradycyjnych osłonek zastosujemy wiklinowe czy inne plecione kosze. Z kolei, gdy postawiliśmy na mocny akcent kolorystyczny na ścianie, np. granat – idealnie zagrają z nim białe dodatki. Najmodniejsze, co można sobie zafundować, to imitacja antycznej rzeźby odlana w gipsie. Natomiast, do wnętrza w kolorach millennialnego różu, warto postawić na detale o obłych kształtach i miękkich obiciach. Może okrągły stolik kawowy, może welurowe zasłony, a może tapicer odnowi stary fotel i da mu nowe, modne życie?

 

Możesz również polubić…