Modna aranżacja wnętrz – trend bliski naturze

Obecnie, jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz jest powrót do natury. Pomieszczenia takie, stanowią ucieczkę od otaczającego nas betonowego świata, ale też bardziej przyziemnie patrząc – sprzyjają wypoczynkowi. W nowoczesnych wnętrzach urządzonych w tym trendzie, widzimy kontynuację minimalizmu – głównie w stonowanej kolorystyce. Daje się dostrzec też trochę z nurtu boho, a czasem dobrze zagrają nawet elementy vintage. Wszystko zależy od tego, co nam w duszy gra. Taki właśnie ma być styl naturalny – odpowiadający indywidualnym potrzebom!

Kolory w naturalnym wnętrzu

Oczywiście, aby urządzić ciekawe wnętrze w stylu naturalnym, można postawić na bazową biel. To dobry pomysł, zwłaszcza jeśli już mamy taki kolor na ścianach. Wtedy wystarczy dobrać odpowiednie wyposażenie mieszkania i sprawa będzie załatwiona. Natomiast decydując się na odmalowanie ścian, warto skusić się na modne teraz beże lub odcienie zbliżone do niego – karmelowy, cynamonowy czy piaskowy. Na ciemniejszy ciepły brąz, również można postawić, ale aby nie przytłoczyć pomieszczenia, wystarczy jedna ściana w takim kolorze. Poza samym malowaniem, możemy też położyć tapetę. Motywy roślinne są teraz bardzo modne i wpisują się w naturalny trend. Ciekawie prezentuje się zarówno tapeta ze wzorem egzotycznych liści w rozmiarze XXL, jak i drobny print z rodzimymi gatunkami (kwiaty polne i ogrodowe lub zioła).

Materiały i meble do domu w stylu naturalnym

Do naturalnego salonu czy sypialni, oczywiście należy wybierać naturalne materiały. Drewniana podłoga sprawdzi się idealnie i dodatkowo ociepli pomieszczenie. Parkiet w jodełkę przeżywa teraz swoją drugą młodość – to wnętrzarski hit. Generalnie nie tylko podłoga, ale i wyposażenie domu w stylu naturalnym powinno bazować na drewnie, wiklinie lub bardziej egzotycznie – bambus, rattan, trawa morska albo liście bananowca. Meble mogą pochodzić z recyklingu lub z drugiej ręki, wtedy pozostaniemy w zgodzie z nurtem eko. Wiele nie trzeba, bo np. rolę stolika kawowego może spełniać duża skrzynka drewniana, po jabłkach czy innych owocach. A wyszperany na targu staroci, parawan z wiedeńską plecionką, to bardzo pożądany element wyposażenia. Jeśli chodzi zaś o tkaniny, to w styl naturalny dobrze wpisuje się len i miękka bawełna. Można pokusić się o mocny akcent i w salonie ustawić obszytą welurem sofę w kolorze butelkowej zieleni – wyjątkowo modna i z charakterem.

Rośliny w naturalnym wnętrzu to klucz do sukcesu

Czasem proste rozwiązania są najlepsze i nie ma sensu kombinować. To, co kojarzy się z naturą, to rośliny. Grają one kluczową rolę w urządzaniu każdego pomieszczenia, mającego pozostawać w stylu naturalnym. Szczególnie pewne gatunki, cieszą się teraz dużą popularnością. Egzotyczne palmy (zwłaszcza palma areka i chamedora) i monstery o mięsistych liściach, to pożądane obecnie rośliny. A jeśli zamiast tradycyjnych osłonek użyjemy wiklinowych koszy, wyjątkowo dobrze wpiszą się główny trend. Ciekawą formą zieleni w mieszkaniu (zwłaszcza, gdy nie mamy za wiele miejsca) jest ogród wertykalny. Taka zielona ściana lub choćby mniejsze nasadzenia w formie obrazu, na pewno będą elementem cieszącym oko.

 

Możesz również polubić…