Jak znaleźć swoją pasję?

Jedną z powszechnych rad, które możesz usłyszeć, szukając pracy, jest „podążanie za swoją pasją”. Podążanie za pracą, pomysły i projekty, które sprawiają, że czujesz się spełniony i zmotywowany, mogą pomóc ci w znalezieniu pracy, która Ci się spodoba i odniesiesz sukces. Chociaż pomysł jest prosty, określenie i realizacja tego, co Cię pasjonuje, może być trudne. Odnalezienie swojej pasji to ciągła, czasem dożywotnia podróż. Znalezienie tematów, zadań i branż, które sprawiają, że jesteś podekscytowany, zajmuje wiele chwil przemyślanej autorefleksji, uwagi i działania. To, jak możesz zintegrować swoje pasje ze swoim życiem, różni się znacznie w zależności od osoby.

Niektórzy decydują się realizować swoje pasje w czasie wolnym od pracy, podczas gdy inni wolą poświęcić swoje codzienne życie zawodowe swoim pasjom. Wybór, który wybierzesz, będzie zależeć od twojej pasji, od tego, czy łatwo ją przenieść na zrównoważone życie i czy chcesz, aby Twoja wypłata była związana z twoją pasją.

Aby określić swoją pasję, należy wykonać sześć kroków:

1. Szukaj wysokich punktów w swoim dniu
Z jakiegoś powodu może być określony dzień tygodnia lub pora dnia, na którą oczekujesz. Być może jest to określone spotkanie, zadanie lub czas, który odłożyłeś na bok. Możesz również zauważyć pewne niespodzianki lub nieoczekiwane chwile, które ostatecznie są najlepszą częścią twojego dnia. Zwróć uwagę zarówno na pozornie znaczące, jak i nieznaczące rzeczy, które uważasz za szczyt swojego dnia.
Chociaż wiele z tych wysokich punktów może się zdarzyć podczas pracy, możesz zauważyć, że twoje wysokie punkty występują poza miejscem pracy w czasie, który masz dla siebie, przyjaciół i rodziny. Zwrócenie uwagi na to, gdzie i z kim mają miejsce twoje najwyższe punkty, przybliży cię o krok do poznania, czy twoje pasje są związane z karierą zawodową czy innymi częściami życia.

2. Zwróć uwagę na to, na co spędzasz swój czas i pieniądze
Staramy się skupiać nasze zasoby na rzeczach, które są dla nas znaczące, w tym na czasie i pieniądzach. Spójrz na rachunek karty kredytowej lub wyciągi bankowe i sprawdź, czy są jakieś motywy. Spójrz na tematy książek, czasopism, filmów lub podcastów, które kupujesz. Czy wyróżnia się jakiś gatunek, temat lub temat?

3. Zastanów się, jakie tematy lubisz uczyć lub rozmawiać z innymi
Rozważ swoje interakcje z innymi. Jakie rodzaje rozmów lubisz najbardziej? Czy jesteś szczególnie zainteresowany rozmową na określony temat? Pomocne może być również rozważenie, czy są jakieś zadania lub tematy, których zwykle uczysz innych. Są to często rzeczy, które uważamy za najważniejsze.

4. Pomyśl o swoich mocnych stronach
Poświęcenie czasu na zidentyfikowanie zarówno umiejętności miękkich, jak i twardych może pomóc ci zrozumieć rzeczy, które spędziłeś wystarczająco dużo czasu i zasobów, aby rozwinąć talent. Alternatywnie możesz mieć naturalną umiejętność, która sprawia, że ​​czujesz się pewny siebie i motywowany podczas wykonywania niektórych zadań.

5. Sprawdź szczegóły
Podczas odkrywania rzeczy, które w naturalny sposób przyciągają uwagę w codziennym życiu, możesz również poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, co dokładnie z tymi rzeczami, którymi jesteś pasjonatem. Na przykład może się okazać, że szczytem dnia jest wolontariat, prowadząc nocne zajęcia dla dorosłych. Co z wykonywaniem tej czynności sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy? Dogłębne badanie tych czynników może zająć trochę czasu, ale pomoże ci dokładnie określić, co Cię motywuje. Dzięki temu możesz znaleźć konkretne oferty pracy odpowiadające twoim zainteresowaniom.

6. Poznaj ścieżki kariery
Po zidentyfikowaniu kilku obszarów zainteresowania poświęć czas na badanie różnych miejsc pracy. Możesz to zrobić, przeglądając oferty pracy na ścieżkach kariery. Czytanie opisów stanowisk pracy może pomóc ci znaleźć role, które zazwyczaj Cię pociągają. Czytanie o pewnym zadaniu lub odpowiedzialności, które brzmi interesująco, może również pomóc w zbadaniu innych powiązanych ról, które mogą być jeszcze lepiej dopasowane.

Jeśli odkryłeś, że twoja pasja nie jest czymś, co chciałbyś realizować jako karierę, nadal możesz skorzystać z tego, czego się nauczyłeś, aby poprowadzić Cię do poszukiwania pracy. Na przykład, jeśli zauważyłeś, że pasjonujesz się spędzaniem czasu w domu z rodziną, możesz szukać pracy z harmonogramami, które to umożliwiają. Odkrywanie swoich pasji może również pomóc Ci określić poziom wynagrodzenia, świadczenia lub inne atrybuty pracy, których potrzebujesz, aby wspierać swój styl życia.

Poświęcenie czasu na identyfikację rzeczy w życiu, które sprawiają, że czujesz się zadowolony, podekscytowany, zmotywowany lub spełniony, jest kluczem do znalezienia swojej pasji. Przełożenie tej pasji na karierę następuje poprzez poszukiwanie możliwości i znajdowanie ról, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom.

Możesz również polubić…