Usuwanie zapachów poprzez ozonowanie

Ozonowanie, czyli dezynfekcja ozonem,  polega na odkażaniu przy pomocy ozonu.  Ozon nie tylko skutecznie zabija nieprzyjemne zapachy czy drobnoustroje. W przeciwieństwie do innych substancji dezynfekujących korzystnie wpływa na środowisko (po zastosowaniu ulatnia się do tlenu).

Zastosowanie ozonowania jest bardzo szerokie. Dzieje się tak, ponieważ zastosowanie tego gazu zapewnia czystość biologiczną. Usuwa bakterie, wirusy oraz pleśnie i grzyby. Dzięki tym właściwością znalazł zastosowanie również w walce z nieprzyjemnymi zapachami. Ozon nie maskuje brzydkich zapachów, ale je skutecznie usuwa wchodząc w reakcje z lotnymi czasteczkami, które przenoszą zapachy, powodując ich rozpad. Ponadto, jest gazem bezwonnym, dlatego nie zostawia żadnych zapachów. Metoda ta, pozwala nie tylko na usunięcie samego nieprzyjemnego zapachu, ale przede wszystkim jego źródła. W ten sposób można skutecznie pozbyć się niechcianego zapachu. Ozonowanie ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie powstają nieprzyjemne zapachy, zarówno pochodzenia organicznego oraz nieorganicznego. Za pomocą ozonowania skutecznie usunąć można trwałe zapachy, których innymi sposobami pozbyć się nie jesteśmy w stanie m. in. zapach po pożarze, podtopienia, pęknięciu rury kanalizacyjnej. Metoda ta usunie również nieprzyjemne zapachy pochodzenia zwierzęcego, jak: moczu psa czy kota. Częstym problemem jest również zapach dymu tytoniowego, którym przesiąkniety jest dywan, tapicerka, a nawet ściany. Poradzi sobie również z nieprzyjemnymi zapachami pochodzenia ludzkiego – nawet po osobie zmarłej.

Poza zapachami organicznymi ozonowanie poradzi sobie również z zapachami nieorganicznymi takimi jak: zapach ropy, benzyny, farby, lakieru i innych chemicznych środków wywołujących nieprzyjemny zapach.

Z nieprzyjemnymi zapachami mamy do czynienia bardzo często. Można je odczuć w domu, pracy, restauracji czy zakładzie przemysł owym. Często są to zapachy trudne do usunięcia. Dzięki ozonowaniu można skutecznie się ich pozbyć, a co najważniejsze, w sposób bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Możesz również polubić…