Jak wybielić firanki? Dodaj i świeżość swoim dekoracjom okiennym.

Czyste, zazwyczaj i takowe to również i śnieżnobiałe firanki są  takową to ozdobą każdego to okna. Razem z zasłonami, czy też i roletami rzymskimi doskonale się sprawdzają w każdej to jednej aranżacji wnętrza. Aby też i tak naprawdę zawsze wyglądały to idealnie, warto o nie odpowiednio też i zadbać. Regularne to pranie i wybielanie firan sprawi, z łatwo też i pozbędziesz się z nich takowych to przebarwień i szarego koloru.

Czym wybielić firanki? Domowe sposoby.

Najlepsze to preparaty wybielające firanki znajdziesz w swoich to kuchennych szafkach.

  • Soda.
  • Ocet.
  • Proszek do pieczenia.
  • Aspiryna.

Są to takowe środki bezpieczne dla tych delikatnych to tkanin, tanie, ale co najważniejsze skuteczne.

Wybielanie firan sodą.

Do dużej to miski albo i wanny wlej roztwór sody i wody 500 g sody na 10 l wody, po czym włóż firanki. Po kilku to też i godzinach upierz takową taką o to tkaniny w tradycyjny sposób. Zamiast i namaczania też i również możesz wybrać ich wsypanie sody bezpośrednio do zbiornika ów pralki.

Wybielanie firanek z takowym to proszkiem do takowego to pieczenia.

Namocz firanki w takowym to roztworze proszku do pieczenia 1 opakowania na ów 5 l wody. Następnie i upierz, dokładnie wypłucz, ów tkaninę w pracę.

Wybielanie firan octem.

Namocz firanki w ów roztworze, który składa się z około to 10 l wody i pół szklanki takowego to octu. Następnie wypłucz i zawieś je na oknie.

Wybielanie firan to nie wszystko. Jak też i dbać o firanki?

Chcesz, aby i Twoje to firanek zawsze wyglądały idealnie? Jeżeli chcesz i uniknąć zagnieceń rozwieś na karniszu ów tkaninę, która jest jeszcze tak naprawdę wilgotna. W trakcie to wysychania też i ona powinna się też i rozprostować. Drobne to takowe zagniecenia możesz też i potraktować je na przykład i  parownicą.

Zwróć również i uwagę na to, jak również i Ty przechowujesz firanki, które nie są zawieszone na ów oknie. Pamiętaj, aby też i dokładnie je równo je złożyć. Aby też i uniknąć ich takowego to szarzenia, schowaj je w zamkniętej to ów szafce, tak aby i do nich nie docierały takowe to znane nam promienie słoneczne. Jedną ze znanych to metod takowej to ochrony przed przebarwieniami jest też i obłożenie takowych to firan na przykład niebieskim to papierem.

Możesz również polubić…