Lilia i jej odmiany.

Lilia to bardzo piękny kwiat, który rośnie na dziko i również w ogrodach, sprzedawany w kwiaciarniach, jako wyszukany kwiat do bukietów. Jego nietypowy wygląd dotyczy kielicha, który wspaniale się układa, jest duży, ma charakterystyczne wnętrze, czyli duże pręciki pokryte pyłkiem, który może pozostawić ślady na ubraniu, czy rękach. Kwiaty są jak grafitti natury – J.L. Brooks

Odmiany Lili.

Wyróżnić można takie odmiany lili, jak między innymi:

lilia tygrysia, lilia trąbkowa, lilia orientalna, drzewo liliowe, lilia azjatycka lolipop, lilia acapulco, lilia puprple heart, lilia salmon clasic, lilia orientalna muscadet, lilia elodie, lilia white heaven, lilia gran paradiso, lilia santander, lilia black out, lilia grand cru, liliana holland beauty, lilia more star, lilia stargazer i tak dalej i tym podobnie.

Morfologia Lili. Podstawowe informacje.

Morfologia Lili przedstawia się następująco:

Łodyga Lili jest w kolorze zielonym, ma bardzo dużo warstw liści, które są symetrycznie ułożone na łodydze.

Liście są podłużne i zaokrąglone na bokach, mają ciemny zielony kolor, rosną nietypowo w bok, są one poziomie, nie zaginają się na boki.

Kwiat Lili jest bardzo duży, ma nietypowe duże płatki, które się pojawiają 3 na 3, czyli najpierw jest dolna warstwa, 3 płatki, a później kolejna warstwa 3 płatków, połączonych ze sobą pręcikami pyłki. Pręciki pyłku są bardzo długie, wystają i mają też pyłek, który może się sypać, i pozostawiać ślady. Tu też można dodać, że kwiaty Lili są zazwyczaj wewnątrz w innym kolorze, a ramka występuje w innym kolorze.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że lila to piękne kwiaty, które są pielęgnowane i uprawiane w ogrodzie. Jak i również może ktoś nam przynieść na urodziny, czy z innej okazji.

Możesz również polubić…