Sposoby na udekorowanie pustej ściany

Nic nie może zepsuć aranżacji wnętrza tak bardzo jak puste ściany. Jednakże, nie zawsze chcemy ograniczać się do powieszenia na nich obrazów, w mniej lub bardziej skomplikowanych kompozycjach. Na szczęście, opcji na urozmaicenie wnętrza poprzez udekorowanie ścian jest bardzo dużo i z pewnością możemy wybrać taką, która będzie pasowała do jego stylu oraz naszego osobistego gustu.

Coraz popularniejszy trend – lamele

Jeżeli szukamy nietypowego sposobu na dekorację ściany powinniśmy zastanowić się nad lamelami, które doskonale podkreślą charakter niemal każdego pomieszczenia. Lamele to drewnopodobne panele, którymi możemy wyłożyć całą ścianę, albo tylko jej część. To zdecydowanie ciekawe dekoracje na ścianę ze względu na możliwość stworzenia z nich wielu aranżacji, na przykład poprzez wykorzystanie lameli pochodzących z różnych rodzajów drewna, albo zamontowanie dolnego podświetlenia. Doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, nie tylko salonie czy przedpokoju, ale również na przykład w kuchni. W bardziej eleganckich wnętrzach możemy pokusić się natomiast o białe lub czarne lamele, zamiast naturalnie drewnianych.

Ogród wertykalny we własnym domu

Nie ma nic bardziej uniwersalnego do dekoracji wnętrz, jak roślinność. Wizualnie ożywiają one wszystkie pomieszczenia i pasują do każdego wystroju. Najczęściej umieszczamy rośliny w doniczkach na podłodze bądź szafkach, jednak szczególnie warte rozważenia jest wykorzystanie ich jako ozdoba ściany. Możemy bowiem wygospodarować jej część na ogród wertykalny. Możemy w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej firmy, bądź zająć się tym samodzielnie. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że ścianę taką trzeba najpierw zabezpieczyć przed wilgocią. Również przewidzenie jej wagi jest niezwykle istotne. Często widząc taki ogród wertykalny myślimy, że wymaga on dużej pielęgnacji. Nie musi być to jednak prawdą, jeżeli zadbamy o rurę nawadniającą wraz ze specjalnymi kroplownikami, które bez problemu doprowadzą wodę do każdej rośliny, wyręczając w tym nas. Możemy również zdecydować się na ścianę z mchu, który nie wymaga podlewania i zyskuje coraz większą popularność w dekoracji wnętrz.

Makrama na ścianę

Coraz częściej w dekoracji wnętrz wykorzystujemy również makramę, którą możemy zarówno zamówić, jak i zrobić samodzielnie. Wbrew pozorom, nauczenie się podstawowych splotów nie jest szczególnie trudne. Potrzebujemy do tego jedynie odpowiednich materiałów, chęci oraz sporej ilości czasu. Przyjęło się, że makramy dobrze wpasowują się w styl boho, jednak z powodzeniem możemy wykorzystać je również na przykład w stylu loftowym. Odpowiednie dobranie kolorów i wzoru, który chcemy stworzyć pozwoli na doskonałe wkomponowanie się w klimat wnętrza.

 

Możesz również polubić…