Jak zaaranżować salon z aneksem kuchennym?

Aneksy kuchenne w salonach stosuje się przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach. To doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca szczególnie, gdy dysponujemy niewielką liczbą pomieszczeń. Jednak w jaki sposób zaaranżować to dwufunkcyjne pomieszczenie, by było nie tylko wygodne, ale również estetyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości? Oto 5 rad, które sprawdzą się przy aranżacji salonów z aneksem kuchennym!

1. Oddziel pomieszczenia

Aranżując wnętrze spełniające dwie funkcje warto je oddzielić i wyeksponować. W dużych pomieszczeniach sprawdzi się wyspa kuchenna, zaś w małych choćby delikatna zmiana kolorystyki, postawienie niewielkiego stolika między częścią kuchenną i wypoczynkową lub ustawienie głównej kanapy tyłem do aneksu.

2. Postaw na minimalizm w salonie

W małej kuchni trudno będzie stworzyć przestrzeń wyjątkowo schludną i pustą. Dlatego minimalistyczny salon pozwoli zachować równowagę. Dzięki temu na półkach kuchennych będziesz mógł przechowywać większą liczbę artykułów spożywczych, dodatków i akcesoriów bez efektu “przeładowania” całego pomieszczenia.

3. Skup się na wygodzie

Aneksy kuchenny są zwykle małe, dlatego ważne jest rozplanowanie położenia wszystkich wykorzystywanych przedmiotów. Produkty i akcesoria, które stosujesz wyjątkowo rzadko rozmieść na wyższych szafkach lub w najniższych szufladach. Pozwoli Ci to na szybsze szukanie niezbędnych przedmiotów oraz pomoże w utrzymaniu porządku.

4. Zabuduj wnętrza

Najwięcej przestrzeni zyskasz przy wykorzystaniu mebli na wymiar. Pozwoli to na zagospodarowanie nawet najwyższych części aneksu kuchennego. Jeśli nie potrzebujesz takiej ilości szafek pamiętaj, że mogą się one przydać do przechowywania rzeczy, które normalnie umieściłbyś w salonie.

5. Wykorzystuj technologie

Mała część wypoczynkowa sprawia konieczność wykorzystywania mądrych, funkcjonalnych rozwiązań. Możesz zakupić rozkładany stół i sofę, dzięki czemu w krótkim czasie zyskasz przestrzeń by wyprawić niewielkie przyjęcie. Dzisiejsza oferta mebli do małych pomieszczeń jest tak ogromna, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

W niewielkich pomieszczeniach należy utrzymywać stały porządek. To właśnie małe metraże łatwo jest zagracić, a w konsekwencji sprawić, że stają się one przytłoczone, niekomfortowe i niewygodne w użytkowaniu. Postaw więc na minimalizm, który pozwoli Ci cieszyć się pięknym i wygodnym pomieszczeniem dwufunkcyjnym.

 

Możesz również polubić…