Łóżko drewniane w pokoju dziecięcym

Łóżko do pokoju dziecięcego powinno być bardzo starannie wybrane. Pokój malucha to miejsce, w którym będzie spędzał on bardzo dużo czasu na zabawach oraz odpoczynku. Jako rodzice musimy zadbać o to, by meble były dla niego w pełni bezpieczne oraz dopasowane do jego możliwości rozwojowych oraz fizycznych. W ten sposób sprawimy, że rozwój malucha będzie przebiegał prawidłowo, co jest przecież kluczowe. W pokoju dziecięcym doskonale sprawdzi się łóżko drewniane.

Drewniane meble cechują się przede wszystkim dużą wytrzymałością. Naturalne materiały dobrze odbierane są przez dzieci i przede wszystkim nie działają na nie uczulająca. Stelaże wykonane z drewna to dobre oparcia dla materaca i gwarancje, że łóżko z powodzeniem będzie mogło być wykorzystywane przez wiele lat. Solidność to nie jedyny plus drewnianych mebli. Są one również bardzo estetyczne i poza podstawowymi funkcjami, mogą również pełnić rolę dekoracyjną, także w pokoju dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla dziecka?

Przede wszystkim rozmiary łóżka powinny być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka oraz wielkości jego pokoju. W ten sposób będziemy w stanie wybrać mebel, które w stu procentach będzie spełniał oczekiwania dziecka i z drugiej strony jego rozmiary nie wpłyną negatywnie na przestronność całego wnętrza. Jest to kluczowe, ponieważ dzieci muszą mieć również sporo miejsce do zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszą się proste łóżka skandynawskie o ciekawych konstrukcjach, dzięki czemu możemy na nich zamieścić dodatkowe dekoracje lub osłony. Alternatywą mogą być proste, drewniane łóżko z szufladami na pościel.

Przy zakupie łóżek dla dzieci zwróćmy również uwagę na to, jak są wykonane. Meble te powinny być pozbawione ostrych zakończeń oraz elementów, które łatwo jest odłamać lub odkręcić. Mogą one być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla małych dzieci, które nie do końca są jeszcze świadome zagrożenia. W przypadku starszych dzieci możemy postawić na większą dowolność. Ostatecznie, niezależnie od wieku naszego dziecka, drewniane łóżko może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę i może posłużyć nam przez wiele lat.

Możesz również polubić…