Polecane akcesoria do wykorzystania w saunie

Sauna i zdrowie

Saunowanie to przyjemna sprawa. Wielu z nas idzie na basen właśnie z tą intencją, żeby po kilkudziesięciu minutach pływania w wodzie pójść na saunę i tam wypocząć. Nie dość, że jest to test dla naszej kondycji, to również ma ono na celu wzmocnienie naszego organizmu przed chorobami oraz wypoceniu dodatkowych ilości wody. Chcąc dbać o swoje ciało, warto regularnie chodzić na saunę, niezależnie od tego czy jest to sauna sucha, mokra, na podczerwień czy łaźnia parowa. Należy jednak pamiętać o tym, że są też pewne akcesoria do sauny, które można wykorzystać podczas seansów. Chcąc się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Olejki eteryczne

Kochamy saunę za to, że już po chwili nasze ciała robią się mokre i wypacamy kolejne ilości wody. Nagrzewające się kamienie sprawiają, że wydala się charakterystyczny zapach, chociaż trzeba podkreślić, że można go jeszcze dodatkowo wzmocnić. Jak to zrobić? W bardzo łatwy sposób – olejki eteryczne do sauny. Sprawiają one, że możemy poczuć naturalne piękno zapachów takich jak: anyż, bergamotka, cytryna czy melisa, chociaż oferta jest tak bogata, że moglibyśmy o niej mówić godzinami.

Olejki eteryczne poza przyjemnym zapachem sprawiają, że ma wiele właściwości terapeutycznych i tym samym nasze ciało jest zdrowsze i mamy lepsze samopoczucie. Działają one uspokajająco i tym samym możemy się jeszcze bardziej zrelaksować po cięzkim dniu pracy, ale olejki również udrażniają drogi oddechowe. Nie można zapomnieć o tym, że najlepiej sprawdzają się w saunie suchej. Pamiętajcie przy tym, że olejek należy wymieszać z gorącą wodą – nie stosuje się go bezpośrednio, ponieważ mogą wystąpić podrażnienia skóry.

Wiadro z chochlą

Kolejnym produktem, który warto zakupić do sauny, a nawet należy to zrobić, jest wiadro do sauny z chochlą. Jest ono przeznaczone do każdej sauny, chociaż najlepiej sprawdzi się w saunie mokrej oraz suchej. Chcąc polać kamienie wodą z olejkiem, nie można tego robić bezpośrednio z butelki czy nawet gołymi rękoma. Zdecydowanie najwygodniej jest wtedy, gdy można w bezpieczny sposób wlać odpowiednią ilość wody z wiadra za pomocą chochli.

Jeżeli chodzi o odpowiedni wybór wiadra, to tutaj jest on ogromny. Oczywistością jest zakup drewniane -go wiadra, które nie będzie się tak szybko nagrzewać i będzie w pełni bezpieczne. Takie 5 litrowe wiaderko wpasuje się w każdą saunę i nie będzie żadnego problemu z przelewaniem wody na kamienie, również dzięki chochli.

Klepsydra

Przeważnie idąc do sauny mamy ułożony w głowie czas, który powinniśmy tam spędzić. Chcąc odmierzyć odpowiednią ilość czasu, warto mieć klepsydrę z czasem do sauny, która umożliwi odmierzenie co do minuty zaplanowanego czasu. Czas przesypywania piaski po ziarenkach wynosi 15 minut, co odpowiada jednej sesji saunowania.

Jej obracanie jest banalnie proste, dzięki czemu nie będzie żadnych problemów z obsługą. Dodatkowo, jej montaż nie wymaga wielkich umiejętności. Do zestawu zostały dołączone śrubki do montażu i specjalna listewka.

Możesz również polubić…