Łeba apartamenty z basenem

Łeba apartamenty z basenem

Łeba często określana jest mianem letniej stolicy Polski i nie ma w tym ani krzty przesady. Wspaniały wakacyjny kurort od wielu lat przyciąga turystów spragnionych słońca i piasku. Swoją niezwykłą popularność miasto zawdzięcza nie tylko nieprzeciętnym walorom naturalnym i licznym atrakcjom, ale także wspaniale rozbudowanej bazie noclegowej – jeżeli chodzi o hotele, Łeba apartamenty z basenem pozostaje w ścisłej czołówce polskich kurortów, oferując przyjezdnym doskonałe warunki zakwaterowania. Zastanawiasz się co warto zobaczyć będąc na miejscu i gdzie zarezerwować pokój? Służymy poradą.

W odróżnieniu od wielu innych miast polskiego wybrzeża, Łeba nie oferuje zbyt wielu atrakcji dla miłośników zabytków. W dużej mierze ma to związek z burzliwą historią miasta, którego nigdy nie oszczędzały siły natury. Nie znaczy to jednak, że jedynym walorem kurortu jest wspaniała plaża. Spędzając urlop w Łebie, z całą pewnością nikt nie będzie narzekał na brak atrakcji. Jeżeli dodamy do tego specyficzny mikroklimat, niezwykle malownicze położenie i bazę noclegową, która uchodzi za jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce (jeżeli chodzi o noclegi nad morzem, Łeba oferuje coś na każdą kieszeń), otrzymamy miejsce idealne na rodzinne wakacje.

Łeba atrakcje turystyczne

Doskonałe walory naturalne definiują Łebę jako miejsce idealne do uprawiania sportów letnich. Miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu każdego roku tłumnie odwiedzają miasto, podobnie zresztą jak żeglarze i wędkarze. Łeba oferuje także sporo atrakcji dla tych osób, które sporty wodne traktują wyłącznie jako formę relaksującej rekreacji. Rodziny spędzające urlop nad morzem mogą skorzystać tu z oferty wypożyczalni sprzętu wodnego. Atrakcją dla młodszych i starszych są też rejsy wycieczkowe po wspaniałym jeziorze Łebsko. Ujmując to w jednym zdaniu – dla każdego coś dobrego. Wodne szaleństwa nie powinny jednak pochłaniać całego dnia, bowiem w okolicach Łeby, jak i w samym mieście, jest wiele obiektów, które powinny zostać wpisane na listę pod tytułem „must-see”.

Ruchome wydmy Łeba

Ewenementem na skalę europejską są słynne ruchome wydmy. Położone na zachód od miasta rozciągają się na długości 5 km i szerokości 1 km (między jeziorem Łebsko a Bałtykiem) . Najwyższa z nich – Wydma Łącka – mierzy aż 42 metry!

ruchome wydmy łeba
foto: ruchome wydmy Łeba

Park dinozaurów Łeba

Wspaniałą atrakcją jest też Park Dinozaurów. Obiekt zlokalizowany w Łeba Parku gromadzi rekonstrukcje wielu okazów, a oprócz tego zwiedzający mogą podziwiać bogatą ekspozycję skamielin. Dla osób lubiących poczuć dreszczyk emocji, doskonałą atrakcją będzie kino 5D. Dla najmłodszych gości przygotowano bogato wyposażony plac zabaw.

Oceanarium Łeba

Będąc nad morzem, warto szczegółowo zapoznać się ze wspaniałymi okazami tamtejszej fauny. Najciekawsze gatunki zostały zgromadzone w miejscowym oceanarium – od kolorowych ryb, przez morskie drapieżniki, aż po rafy koralowe.

Wieża widokowa Łeba

W odległości 6 km od centrum Łeby, tuż przy Muzeum Sowińskiego Parku Narodowego w Rąbce, mieści się drewniana wieża widokowa. Obiekt nie został zbudowany jako atrakcja turystyczna (wieża jest elementem monitoringu przeciwpożarowego), jednak pozostaje całkowicie otwarty i każdy może podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę jeziora Łebsko.

wieża widokowa łeba
foto: wieża widokowa Łeba

Noclegi Łeba – gdzie warto się zatrzymać?

Podane wyżej Łeba atrakcje turystyczne to tylko niektóre z licznych przykładów okolicznych atrakcji, zatem każdy przyjezdny może mieć pewność, że miejsc do zwiedzania nie zabraknie tu nawet podczas wyjątkowo długiego pobytu. Tak intensywny urlop wymaga jednak odpowiedniego zakwaterowania, które stworzy idealnie relaksujące warunki, pozwalające zregenerować siły.

Baza noclegowa Łeby

Baza noclegowa Łeby jest jedną z najbardziej rozbudowanych w całej Polsce. Pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe – Łeba jest w stanie zaoferować nocleg dostosowany do każdych oczekiwań i możliwości finansowych.

Hotele w Łebie

Osoby, które cenią sobie wypoczynek w niezwykle komfortowych warunkach, powinny skorzystać z oferty jednego z tamtejszych hoteli. W Łebie zlokalizowane są obiekty w najróżniejszym standardzie, a te najbardziej luksusowe oznaczone są standardem czterogwiazdkowym. To propozycja dla najbardziej wymagających gości, ceniących sobie wyjątkowy prestiż zakwaterowania.

Łeba apartamenty z basenem

Co niezwykle istotne, atrakcją samą w sobie są właśnie niektóre Łeba apartamenty z basenemŁeba słynie przede wszystkim z Zamku Neptun. Jest to unikalny obiekt na polskim wybrzeżu. Budynek został wybudowany w 1905 roku. Styl architektoniczny, nawiązujący do średniowiecznych warowni, tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca, podobnie jak samo położenie – Zamek Neptun został wzniesiony na skarpie wydmy. Niegdyś mieścił się tam dom zdrojowy, dziś obiekt ten pełni funkcję luksusowego hotelu, rozsławiającego Łebę w całej Europie.

hotel Neptun Łeba
foto: hotel Neptun Łeba
Łeba hotel Neptun
foto: Łeba apartamenty z basenem

Domki letniskowe Łeba

Jak u siebie w domu poczują się tu też osoby ceniące sobie przede wszystkim swobodę. Jeżeli chodzi o domki letniskowe Łeba przedstawia wyjątkowo bogatą ofertę. Wiele z nich leży tuż przy samej plaży, jednak warto pospieszyć się z rezerwacją – obiekty zlokalizowane najbliżej morza rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Tanie noclegi Łeba – pokoje gościnne

Miasto przedstawia też bogatą ofertę także dla tych osób, dla których pokój ma być wyłącznie miejscem do spania. Tanie noclegi Łeba to przede wszystkim pokoje gościnne. Wiele z nich nie oferuje zbyt wielu luksusów i udogodnień, jednak dla gości, którzy przyjeżdżają tu aby zaznać mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na plaży, nie ma to najmniejszego znaczenia.

Dodaj komentarz